Technické parametry

Bezfalcové dveře

Bezfalcové interiérové dveře

Bezfalcové dveře se skrytým pantem
Bezfalcové dveře se skrytým pantem

Bezfalcové neboli bezpodrážkové dveře jsou elegantní variantou vnitřních interiérových dveří. Na rozdíl od falcových dveří nemají profilovanou hranu a v zavřeném stavu jsou tedy v jedné rovině se zárubní.

Elegantní bezfalcové dveře od JAVAB

Bezfalcové dveře dodáváme v kompletu s bezfalcovou obložkovou zárubní (dveře nelze osadit do běžné falcové zárubně). Protože architekti si tento typ dveří velmi oblíbili, nabízíme i speciální kovové zárubně pro bezfalcové dveře.

Při výběru bezfalcových dveří si sami zvolíte, jestli je chcete osadit viditelnými panty (=lomenými), anebo neviditelnými panty. Ke dveřím dodáváme také magnetický zámek se skrytou střelkou a protiplechem (schovaným v zárubni).

Bezfalcové dveře JAVAB vyrábíme ve všech našich modelových řadách.

falc-schema

 

 

Rozdíl mezi falcovými a bezfalcovými dveřmi

Výhody bezfalcových dveří

 • Elegantní minimalistický vzhled
 • Optické splynutí se zárubní
 • Skryté 3D seřiditelné závěsy

Proč zvolit JAVAB

 • Nabízíme výběr ze sedmi modelových řad
 • Dveře a zárubně přizpůsobíme dispozicím Vašeho domu či bytu
 • Dveře a zárubně Vám sami namontujeme
 • V bezfalcovém provedení dodáváme i speciální protipožární dveře

Rádi Vám poskytneme konzultaci a cenovou kalkulaci zdarma. Kontaktujte nás, anebo využijte náš konfigurátor, pomocí kterého si můžete sestavit dveře dle Vašich představ.

button-konfigurator-new

Kliky pro interiérové dveře

Nezbytnou součástí každých interiérových dveří je kování, které se skládá ze zámku a kliky/mušle/madla. Zatímco pro klasické otočné dveře je typická klika, u posuvných a skládacích dveří volíme spíše mušle nebo madla. Samostatnou kapitolu potom tvoří bezpečnostní dveře, které osazujeme speciálním bezpečnostním kováním.

Osvědčení dodavetelé dveřního kování a klik

Dveřní kování je praktickým a zároveň designovým prvkem, který by měl mít dlouhou životnost. V JAVABu proto používáme kování od osvědčených dodavatelů, se kterými spolupracujeme již řadu let. Vždy přitom vycházíme z typu interiérových dveří, které jste si zvolili, a vašich požadavků.

Naši dodavatelé kování:

Kování a kliky na interiérové dveře JAVAB MP KOVÁNÍ s.r.o.
Dveřní kování a kliky na interiérové dveře JAVAB Material & Technology s.r.o.
Mušle pro posuvné dveře, madla na dveře, kliky na dveře ČEGAN s.r.o
Kování pro skládací dveře, mušle pro posuvné dveře   TWIN s.r.o.
Madla na dveře, kliky na dveře, dveřní kování   TWIN s.r.o.
Dveřní kování - kování pro skládací dveře, mušle pro posuvné dveře   AC-T servis, spol. s r.o. 

Povrchy, vzorkovník

Povrchy interiérových dveří

Pro naše interiérové dveře používáme tyto druhy povrchů:

 • Fólie - tloušťka 0,1 mm, nízká cena, barevná jednotnost
 • CPL - tloušťka 0,4 mm, výhodná cena, přirozené imitace dřevin, stálost materiálu, odolnost proti mechanickému poškození, vhodný jak do rodinných domů a bytů, tak do kanceláří
 • HPL - tloušťka 0,8 mm, vysokotlaký laminát, vysoká odolnost proti poškození, vhodný především do technických provozů, zdravotních nebo školních zařízení
 • Dýha - tloušťka 0,6 mm, přírodní materiál s unikátní texturou dřeva v každém kuse a charakteristickou kresbou zvolené dřeviny (jednotlivé dveře se stávají originálem), povrchově upraveno lakem, možnost mořit do požadovaného odstínu

Doporučujeme

Interiérové veře a zárubně JAVAB vyrábíme ze všech povrchových materiálů dostupných na trhu. Velmi oblíbené jsou např. povrchové úpravy - tzv. lamináty, které jsou snadné na údržbu a za příznivou cenu. Nabízíme také atraktivní vodorovné dekory nebo barevné provedení. K nenapodobitelným povrchům pak patří přírodní materiál dýha, který je více finančně náročný, ale originální v každém dveřním křídle.

 

Výplně interiérových dveří

Rozdělení výplní dveří

Konstrukci našich interiérových dveří tvoří dřevěný obvodový rám opláštěný dřevotřískovou deskou, který může být vyplněný jedním z těchto materiálů:

 • VOŠTINA - tvrzený papír poskládaný do tvaru plástvu, standardní výplň dveří JAVAB
 • DUTINKA (odlehčená DTD) - odlehčená dřevotřísková deska zajišťující pevnost a tuhost dveří a lepší akustické vlastnosti
 • PLNÁ DTD - pevná dřevotřísková deska používaná především u speciálních dveří, odolná proti prokopnutí dveří a s výbornými akustickými vlastnostmi

Voština - výplň interiérových dveříDutinka - výplň interiérových dveříPlná DTD - výplň interiérových dveří

 


Výhody jednotlivých výplní dveří

Velká část interiérových dveří se vyrábí z voštiny. Díky tomu, že jde o lehký a levný materiál, jsou tyto dveře velmi oblíbené. Druhým materiálem, který používáme, je dutinka. Jde o odlehčenou děrovanou dřevotřískovou desku („DTD“), která nabízí větší pevnost, delší životnost a také lepší izolaci proti hluku než dutinka. Posledním materiálem, kterým můžeme vyplnit Vaše interiérové dveře, je plná dřevotřísková deska. Jedná se o nejdražší variantu výplně, kterou používáme zejména u speciálních dveří (protipožární dveře, bezpečnostní dveře, klima dveře, ...). Mezi její výhody patří velká odolnost proti namáhání, proražení i hluku.

Typy dveřních pantů (závěsů)

Při výrobě našich interiérových dveří využíváme několik typů dveřních pantů neboli závěsů. Každý je vhodný pro jiné využití.

Rozdělení dveřních pantů

Dveřní panty nabízíme v různých povrchových úpravách: standard nikl, nikl satén, bronz nebo zlatý.

Který dveřní pant si vybrat?

Klasické tyčové panty jsou dvoudílné nebo třídílné závěsy, které se zasazují na jedné straně do dveří, na druhé straně do zárubně. Podle výšky a váhy dveří se používají až dva panty na jedny dveře. Dnešním trendem je nicméně panty spíše schovávat do zárubně – vznikají tak skryté závěsy, vhodné zejména pro bezfalcové dveře. Pro ty se hodí i tzv. lomené závěsy, které umožňují otočné spojení dveří s polodrážkou se zárubní.

Typy lišt pro interiérové dveře

Při realizaci našich interiérových dveří využíváme dva typy lišt: zasklívací nebo nalepovací lišty.

Jaký je rozdíl mezi zasklívací a nalepovací lištou?

Zasklívací lišty jsou zabudované přímo do těla interiérových dveří a jsou ve stejné rovině jako plocha dveří. Díky tomu si můžete vybrat z několika tvarů zasklívacích lišt, jak vidíte na obrázku níže (lišty 1-4).

Druhý typ lišt, které nabízíme, jsou nalepovací lišty. Jedná se o lišty ze dřeva nebo jiného materiálu, které jsou pomocí samolepicí vrstvy nalepené na dveřní sklo či dveřní plochu. U tohoto typu lišt si můžete vybrat ze dvou tvarů (lišty 4A a 3A).

Tvary lišt pro interiérové dveře

Lišty pro interiérové dveře

Typy skel do interiérových dveří

Prosklené interiérové dveře z nabídky JAVAB jsou standardně zaskleny sklem ve vzoru kůra čirá. V ceně dveří můžete mít i sklo float (čiré). Kromě toho nabízíme celý sortiment dalších skel včetně ornamentních a bezpečnostních (connex).

Prohlédněte si vzorník nabízených skel kliknutím na obrázek:

Vzorník skel pro interiérové dveře JAVAB

Falcové a bezfalcové dveře

falc-schemaFalcové dveře neboli polodrážkové dveře jsou nejběžnější konstrukcí otočných dveří. Falcové dveře jsou dveře s polodrážkou po celém obvodě. V zavřeném stavu mají viditelnou profilovanou hranu vystupující do prostoru. Tato konstrukce dokonale těsní.

Bezfalcové dveře neboli bezpodrážkové dveře jsou druhou nejběžnější konstrukcí otočných dveří. Bezfalcové dveře nemají profilovanou hranu. Dveře v zavřeném stavu jsou v jedné rovině se zárubní. Zárubně i dveře jsou doplněné panty, které jsou viditelné nebo skryté.

Proč Javab?

 • Český výrobce
 • Kvalitní a poctivé zpracování
 • Variabilita řešení dveří
 • Celorepubliková působnost
 • Vstřícný přístup
 • Interiérové doplňky
 • Interiérové studio Javab
 • Katalog dveří on-line

Nová výrobní hala firmy JAVAB

Jihlavská firma JAVAB zajišťuje kompletní dodávku interiérů, její doménou je výroba dveří a zárubní a podlahářské práce. Firma také nabízí svým zákazníkům široké spektrum dalších služeb, realizuje…

Možnost placení bankovní kartou v interiérovém studiu

Na našem interiérovém studiu poskytujeme možnost platby za veškeré odebrané zboží a služby kteroukoliv bankovní kartou. Už není nutné, aby zákazník sebou nosil hotovost. Služba pro zákazníky je poskytována…

Interiérové studio JAVAB

Na našem interiérovém studiu v Joštově ulici v Jihlavě můžete pořízení veškerých podlahovin, dveří, zárubní a ostatních doplňků včetně pokládky nebo montáže vyřešit i na splátky. Naším partnerem je…

Firma JAVAB se podílela na tvorbě interiéru v PARLAMENTU

Pražská restaurace Parlament se těší velkému zájmu návštěvníků pro své výborné menu a příjemné prostředí. Dveře a zárubně vyrobila a dodala firma JAVAB. Interiér v restauraci je velmi elegantní, dveře v…

Sestavte si dveře