• JAVAB
  • Aktuality
  • Jak vybrat interiérové dveře? 4. díl - Typy dveří podle otevírání

Jak vybrat interiérové dveře? 4. díl - Typy dveří podle otevírání

posuvny-systemVe čtvrtém dílu našeho seriálu Jak vybrat interiérové dveře vám popíšeme jednotlivé typy dveří podle způsobu otevírání.

Nemusíte se totiž omezovat pouze na starou (i když samozřejmě dobrou) klasiku v podobě otočných dveří. Možností je mnohem víc - můžete si pořídit elegantní posuvné dveře do pouzdra či na stěnu, úsporné skládací dveře nebo praktické kyvné dveře.

 
Otočné dveře

Otočné dveře známe všichni - jedná se o nejčastější systém otevírání, kdy máme dveře zavěšené na jedné straně zárubně na dvou až třech pantech. Podle této strany potom určujeme, zda jsou dveře levé, nebo pravé - ale to už samozřejmě víte z prvního dílu našeho seriálu. :)

Posuvné dveře

Další možností, obzvlášť, pokud potřebujete ušetřit místo, jsou posuvné dveře. Na rozdíl od otočných dveří se neotevírají do prostoru, ale zasouvají se. A to buď do tzv. pouzdra, anebo na stěnu.

V případě posuvných dveří do pouzdra se dveře zasunují přímo do zdi. Ušetří tak opravdu značný prostor, jen je s nimi třeba předem počítat a připravit si stavební otvor - tzn. zazdít do zdi či sádrokartonu pouzdro.

Posuvné dveře na stěnu (které můžete vidět na úvodním obrázku) naproti tomu žádný speciální stavební otvor nevyžadují. Pouze myslete na místo pro posouvání dveří po stěně a také na doplňky - nedílnou součástí posuvných dveří na stěnu je např. garnýž.

Skládací dveře

Všude, kde není prostor pro otevírání klasických otočných, ale ani posuvných dveří, doporučujeme skládací (lamelové) dveře. Ty se otevírají zlomením křídla na zárubeň, ve které je schovaná kolejnice. Maximálně tak šetří plochu potřebnou pro otevírání a zvětšují prostor ve svém okolí. Navíc nepotřebují speciální stavební úpravy.

Možností, jak dveře skládat, je několik:

skladaci-dvere

 
Kyvné dveře

Posledním typem dveří, které si představíme, jsou kyvné neboli lítací dveře. Ty vám pravděpodobně evokují restaurace, kde bývají často k vidění. A není se čemu divit - jsou totiž naprosto ideální do míst, kudy se často prochází s plnýma rukama, protože se otevírají pouhým zatlačením (např. bokem nebo nohou) z jakékoliv strany a zavírají se sami.

Díky jejich praktičnosti se s nimi ale čím dál častěji setkáváme i v domácnostech, kde tvoří zajímavý designový prvek. Jistě pro vás nebude překvapením, že nejoblíbenější jsou mezi kuchyní a jídelnou či obývacím pokojem.

A na co se můžete těšit příště? Popovídáme si o kování.

Další díly:

Proč Javab?

  • Český výrobce
  • Kvalitní a poctivé zpracování
  • Variabilita řešení dveří
  • Celorepubliková působnost
  • Splátkový prodej s 0% navýšením
  • Interiérové doplňky
  • javab interierove studio adresa button
  • Katalog dveří on-line

Nová prodejna a showroom v Praze!

Otevíráme novou prodejnu se showroomem v Praze. Otevřeno bude od úterý 11. 4. 2023. Přijďte se za námi podívat na ul. Thámovu 16, Praha 8 - Karlín.  Nabízené služby na prodejně: výroba dveří  …

Otevírací doba JAVAB na konci roku

Vážení zákazníci, společnost JAVAB Jihlava bude během svátků uzavřena od 22. 12. 2022 do 2. 1. 2023. Děkujeme za pochopení, přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Změna majitele JAVAB

Vážené dámy a pánové, Od 1. 3. 2022 firma JAVAB s.r.o., IČ. : 14197499, DIČ CZ 14197499, koupila závod Ing. Jaroslav Berka – JAVAB, IČ.: 12428809 včetně nemovitostí.  100% společníkem ve firmě JAVAB s.r.o.…

Firma JAVAB se podílela na tvorbě interiéru v PARLAMENTU

Pražská restaurace Parlament se těší velkému zájmu návštěvníků pro své výborné menu a příjemné prostředí. Dveře a zárubně vyrobila a dodala firma JAVAB. Interiér v restauraci je velmi elegantní, dveře v…

Otevírací doba od 20. dubna 2020

Od pondělí 20. dubna 2020 budeme mít otevřeno interiérové studio následovně: Pondělí 10:00 - 12:00 13:00 - 16:00 Úterý 10:00 - 12:30 13:00 - 16:00 Středa 10:00 - 12:00 13:00 - 16:00 …

Jak vybrat interiérové dveře? 2. díl - Výplň dveří

V úvodním dílu našeho seriálu jsme vám poradili, jak zjistit, jestli potřebujete pravé, nebo levé dveře. Dnes se podíváme, co se nachází uvnitř interiérových dveří. Jejich výplň, ač není vidět, je…

Zkoušky požární odolnosti

V červnu letošního roku jsme úspěšně ukončili dvě zkoušky požární odolnosti jednokřídlových celoprosklených dveří a dvoukřídlových plných dřevěných dveří v ocelové zárubni.

Nová výrobní hala firmy JAVAB

Jihlavská firma JAVAB zajišťuje kompletní dodávku interiérů, její doménou je výroba dveří a zárubní a podlahářské práce. Firma také nabízí svým zákazníkům široké spektrum dalších služeb, realizuje…

Možnost platby kartou v interiérovém studiu

V našem interiérovém studiu v Jihlavě poskytujeme možnost platby za veškeré odebrané zboží a služby kteroukoliv bankovní kartou. Už není nutné, aby zákazník sebou nosil hotovost. Služba pro zákazníky je…

Sestavte si dveře