• JAVAB
  • Proč JAVAB
  • Rozhovor s ředitelem

Rozhovor s ředitelem firmy

pan berkaJihlavská společnost JAVAB se specializuje na kompletní dodávku a montáž interiérových prací, její doménou je truhlářská výroba – výroba dveří a zárubní. Firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Ředitele a majitele této firmy, pana Ing. Jaroslava Berky jsme se zeptali na některé podrobnosti a zajímavosti z jeho práce.

Pane Berko, Vy jste zároveň i majitelem společnosti JAVAB, jak byste Vy sám představil Vaši firmu?

Naším oborem jsou především truhlářské a podlahářské práce, ale zabýváme se dodávkou a montáží interiérových prací v kompletním rozsahu.

JAVAB je česká firma, která se dnes již může pochlubit dlouholetou tradicí, letos v listopadu to bude 20 let od našeho založení. Naše zkušenosti však sahají ještě dále, navazují na firmu mého dědy, což bylo parketářství a z něj jsme postupně vypracovali dnešní firmu JAVAB, která řeší zakázky po celé republice. Lidé tady na Jihlavsku znají především naše podlahy, tradiční podlahářství a nyní bychom jim rádi představili produkty naší truhlářeké výroby – dveře a zárubně vhodné do domácností.

Sídlíme v Jihlavě, v centru máme technické a obchodní zázemí a nově zrekonstruovanou vzorkovou prodejnu, a v Hruškových Dvorech máme provozovnu a dílny.

Takže jste firma s rodinnou tradicí. Dá se tedy říci, že poctivé řemeslo má u nás stále zlaté dno?

Myslím si, že u nás ano. Ale jde především o kvalitu dodané práce. Opravdu důležité je, abychom se vše snažili orientovat na naše zákazníky, a člověk se musí pořádně otáčet, aby vyhověl všem požadavkům. Klademe důraz na individuální a profesionální přístup.

Naší velkou výhodou je návaznost jednotlivých profesí, v rámci našeho montážního střediska můžeme lidem bydlení vybavit nebo zrekonstruovat. Pokud někoho doma trápí staré oprýskané zárubně a dveře, najdeme ideální řešení. Dodáme truhlářské, podlahářské, malířské i zednické práce. Myslím si, že v tomto je naše firma tady na Vysočině ojedinělá.

Váš záběr je opravdu široký. Je možné vidět ukázky Vašich produktů?

Samozřejmě, ukázky našich produktů jsou zákazníkům k dispozici. V centru Jihlavy na Joštově ulici v nedávno zrekonstruované prodejně si lidé mohou prohlédnout nové modely dveří a zárubní a tradičně vzorky podlahových krytin. Firma JAVAB je také členem obchodní sítě 1FLOOR, ve své prodejně tedy prezentujeme vzorky dřevěných nebo laminátových podlah, nebo méně běžného marmolea.

Vždy jsou lidem k dispozici naši specialisté, se kterými mohou konzultovat systémy řešení interiérů.

Který produkt je v tuto chvíli nejvíce v kurzu, nebo jaký je trend při zařizování interiérů v současné době a co byste zákazníkům doporučil?

Z našich řad produktů zárubní a dveří, které vyrábíme ze všech povrchových materiálů dostupných na trhu, jsou velmi oblíbené povrchové úpravy - tzv. lamináty, které jsou snadné na údržbu a za příznivou cenu. Nabízíme atraktivní vodorovné dekory nebo v barevném provedení. Velmi bych je doporučil do rekonstrukcí bytů, kde lidé hledají kvalitu, stálost materiálu a cenovou dostupnost. Novinka jsou pak vložené nerezové proužky v plných modelech. Lidé mají možnost sami tyto dveře navrhnout!

K nenapodobitelným povrchům pak patří přírodní materiál dýha, který je více finančně náročný, ale originální v každém dveřním křídle. V základních modelech je dostupný i v nižší cenové skupině.

Pane Berko, za období fungování Vaší firmy, co pro Vás bylo největší motivací? A kam Vaší společnost nyní směřujete?

Určitě jako každý ředitel, nebo majitel společnosti jsem vždy chtěl, aby firma dobře prosperovala, především naši zákazníci byli spokojení a abychom vytvořili stabilní zázemí našim zaměstnancům. Někteří u nás pracují již více než 15 let. Také bych rád předával své zkušenosti z tohoto oboru dalším generacím, ať již v rodině, nebo mým nástupcům, a byl bych rád, aby firma pokračovala v duchu tradice a kvality. To je vlastně mou motivací i v současné době. Zároveň se však nyní soustředíme na modernizaci výroby a řídících procesů ve firmě, přicházíme s novými řadami produktů a akčními nabídkami pro naše zákazníky.

Vaše firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Co pro Vás toto ocenění znamená?

Určitě si ocenění velmi vážím, a musím doplnit, že se jedná o zásluhy všech našich zaměstnanců. Máme 65 pracovníků a i jim patří dík za to, jakým způsobem firma funguje. Zároveň je cena výzvou, abychom pokračovali v inovacích, a byli zde na Jihlavsku dobrými konkurenty, a aby u nás naši zákazníci mohli realizovat své představy a nápady. Naším hlavním cílem i do budoucna je spokojený zákazník.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

Proč Javab?

  • Český výrobce
  • Kvalitní a poctivé zpracování
  • Variabilita řešení dveří
  • Celorepubliková působnost
  • Vstřícný přístup
  • Interiérové doplňky
  • Interiérové studio Javab
  • Katalog dveří on-line

Změna majitele JAVAB

Vážené dámy a pánové, Od 1. 3. 2022 firma JAVAB s.r.o., IČ. : 14197499, DIČ CZ 14197499, koupila závod Ing. Jaroslav Berka – JAVAB, IČ.: 12428809 včetně nemovitostí.  100% společníkem ve firmě JAVAB s.r.o.…

Firma JAVAB se podílela na tvorbě interiéru v PARLAMENTU

Pražská restaurace Parlament se těší velkému zájmu návštěvníků pro své výborné menu a příjemné prostředí. Dveře a zárubně vyrobila a dodala firma JAVAB. Interiér v restauraci je velmi elegantní, dveře v…

Otevírací doba od 20. dubna 2020

Od pondělí 20. dubna 2020 budeme mít otevřeno interiérové studio následovně: Pondělí 10:00 - 12:00 13:00 - 16:00 Úterý 10:00 - 12:30 13:00 - 16:00 Středa 10:00 - 12:00 13:00 - 16:00 …

Jak vybrat interiérové dveře? 2. díl - Výplň dveří

V úvodním dílu našeho seriálu jsme vám poradili, jak zjistit, jestli potřebujete pravé, nebo levé dveře. Dnes se podíváme, co se nachází uvnitř interiérových dveří. Jejich výplň, ač není vidět, je…

Zkoušky požární odolnosti

V červnu letošního roku jsme úspěšně ukončili dvě zkoušky požární odolnosti jednokřídlových celoprosklených dveří a dvoukřídlových plných dřevěných dveří v ocelové zárubni.

Nová výrobní hala firmy JAVAB

Jihlavská firma JAVAB zajišťuje kompletní dodávku interiérů, její doménou je výroba dveří a zárubní a podlahářské práce. Firma také nabízí svým zákazníkům široké spektrum dalších služeb, realizuje…

Možnost platby kartou v interiérovém studiu

V našem interiérovém studiu v Jihlavě poskytujeme možnost platby za veškeré odebrané zboží a služby kteroukoliv bankovní kartou. Už není nutné, aby zákazník sebou nosil hotovost. Služba pro zákazníky je…

Možnost platby na splátky v interiérovém studiu

V našem interiérovém studiu v Jihlavě můžete pořízení veškerých podlahovin, dveří, zárubní a ostatních doplňků včetně pokládky nebo montáže vyřešit i na splátky. Naším partnerem je společnost Essox.

Sestavte si dveře