• JAVAB
  • Proč JAVAB
  • Rozhovor s ředitelem

Rozhovor s ředitelem firmy

pan berkaJihlavská společnost JAVAB se specializuje na kompletní dodávku a montáž interiérových prací, její doménou je truhlářská výroba – výroba dveří a zárubní. Firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Ředitele a majitele této firmy, pana Ing. Jaroslava Berky jsme se zeptali na některé podrobnosti a zajímavosti z jeho práce.

Pane Berko, Vy jste zároveň i majitelem společnosti JAVAB, jak byste Vy sám představil Vaši firmu?

Naším oborem jsou především truhlářské a podlahářské práce, ale zabýváme se dodávkou a montáží interiérových prací v kompletním rozsahu.

JAVAB je česká firma, která se dnes již může pochlubit dlouholetou tradicí, letos v listopadu to bude 20 let od našeho založení. Naše zkušenosti však sahají ještě dále, navazují na firmu mého dědy, což bylo parketářství a z něj jsme postupně vypracovali dnešní firmu JAVAB, která řeší zakázky po celé republice. Lidé tady na Jihlavsku znají především naše podlahy, tradiční podlahářství a nyní bychom jim rádi představili produkty naší truhlářeké výroby – dveře a zárubně vhodné do domácností.

Sídlíme v Jihlavě, v centru máme technické a obchodní zázemí a nově zrekonstruovanou vzorkovou prodejnu, a v Hruškových Dvorech máme provozovnu a dílny.

Takže jste firma s rodinnou tradicí. Dá se tedy říci, že poctivé řemeslo má u nás stále zlaté dno?

Myslím si, že u nás ano. Ale jde především o kvalitu dodané práce. Opravdu důležité je, abychom se vše snažili orientovat na naše zákazníky, a člověk se musí pořádně otáčet, aby vyhověl všem požadavkům. Klademe důraz na individuální a profesionální přístup.

Naší velkou výhodou je návaznost jednotlivých profesí, v rámci našeho montážního střediska můžeme lidem bydlení vybavit nebo zrekonstruovat. Pokud někoho doma trápí staré oprýskané zárubně a dveře, najdeme ideální řešení. Dodáme truhlářské, podlahářské, malířské i zednické práce. Myslím si, že v tomto je naše firma tady na Vysočině ojedinělá.

Váš záběr je opravdu široký. Je možné vidět ukázky Vašich produktů?

Samozřejmě, ukázky našich produktů jsou zákazníkům k dispozici. V centru Jihlavy na Joštově ulici v nedávno zrekonstruované prodejně si lidé mohou prohlédnout nové modely dveří a zárubní a tradičně vzorky podlahových krytin. Firma JAVAB je také členem obchodní sítě 1FLOOR, ve své prodejně tedy prezentujeme vzorky dřevěných nebo laminátových podlah, nebo méně běžného marmolea.

Vždy jsou lidem k dispozici naši specialisté, se kterými mohou konzultovat systémy řešení interiérů.

Který produkt je v tuto chvíli nejvíce v kurzu, nebo jaký je trend při zařizování interiérů v současné době a co byste zákazníkům doporučil?

Z našich řad produktů zárubní a dveří, které vyrábíme ze všech povrchových materiálů dostupných na trhu, jsou velmi oblíbené povrchové úpravy - tzv. lamináty, které jsou snadné na údržbu a za příznivou cenu. Nabízíme atraktivní vodorovné dekory nebo v barevném provedení. Velmi bych je doporučil do rekonstrukcí bytů, kde lidé hledají kvalitu, stálost materiálu a cenovou dostupnost. Novinka jsou pak vložené nerezové proužky v plných modelech. Lidé mají možnost sami tyto dveře navrhnout!

K nenapodobitelným povrchům pak patří přírodní materiál dýha, který je více finančně náročný, ale originální v každém dveřním křídle. V základních modelech je dostupný i v nižší cenové skupině.

Pane Berko, za období fungování Vaší firmy, co pro Vás bylo největší motivací? A kam Vaší společnost nyní směřujete?

Určitě jako každý ředitel, nebo majitel společnosti jsem vždy chtěl, aby firma dobře prosperovala, především naši zákazníci byli spokojení a abychom vytvořili stabilní zázemí našim zaměstnancům. Někteří u nás pracují již více než 15 let. Také bych rád předával své zkušenosti z tohoto oboru dalším generacím, ať již v rodině, nebo mým nástupcům, a byl bych rád, aby firma pokračovala v duchu tradice a kvality. To je vlastně mou motivací i v současné době. Zároveň se však nyní soustředíme na modernizaci výroby a řídících procesů ve firmě, přicházíme s novými řadami produktů a akčními nabídkami pro naše zákazníky.

Vaše firma se stala vítězem ankety Jihlavských listů – FIRMA VYSOČINY – v oblasti výroba. Co pro Vás toto ocenění znamená?

Určitě si ocenění velmi vážím, a musím doplnit, že se jedná o zásluhy všech našich zaměstnanců. Máme 65 pracovníků a i jim patří dík za to, jakým způsobem firma funguje. Zároveň je cena výzvou, abychom pokračovali v inovacích, a byli zde na Jihlavsku dobrými konkurenty, a aby u nás naši zákazníci mohli realizovat své představy a nápady. Naším hlavním cílem i do budoucna je spokojený zákazník.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

Proč Javab?

  • Český výrobce
  • Kvalitní a poctivé zpracování
  • Variabilita řešení dveří
  • Celorepubliková působnost
  • Vstřícný přístup
  • Interiérové doplňky
  • Interiérové studio Javab
  • Katalog dveří on-line

Zkoušky požární odolnosti

V červnu letošního roku jsme úspěšně ukončili dvě zkoušky požární odolnosti jednokřídlových celoprosklených dveří a dvoukřídlových plných dřevěných dveří v ocelové zárubni.

Nová výrobní hala firmy JAVAB

Jihlavská firma JAVAB zajišťuje kompletní dodávku interiérů, její doménou je výroba dveří a zárubní a podlahářské práce. Firma také nabízí svým zákazníkům široké spektrum dalších služeb, realizuje…

Možnost platby kartou v interiérovém studiu

V našem interiérovém studiu v Jihlavě poskytujeme možnost platby za veškeré odebrané zboží a služby kteroukoliv bankovní kartou. Už není nutné, aby zákazník sebou nosil hotovost. Služba pro zákazníky je…

Možnost platby na splátky v interiérovém studiu

V našem interiérovém studiu v Jihlavě můžete pořízení veškerých podlahovin, dveří, zárubní a ostatních doplňků včetně pokládky nebo montáže vyřešit i na splátky. Naším partnerem je společnost Essox.

Firma JAVAB se podílela na tvorbě interiéru v PARLAMENTU

Pražská restaurace Parlament se těší velkému zájmu návštěvníků pro své výborné menu a příjemné prostředí. Dveře a zárubně vyrobila a dodala firma JAVAB. Interiér v restauraci je velmi elegantní, dveře v…

Sestavte si dveře